Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A. działa na rynku ciepłowniczym już od 1976 roku i jest jednym z wiodących dostawców ciepła na Dolnym Śląsku. Podstawą działania przedsiębiorstwa jest produkcja, przesył, dystrybucja oraz obrót energią cieplną. Przedsiębiorstwo dysponuje również własnymi służbami transportowymi, remontowo-budowlanymi i utrzymania ruchu, zabezpieczającymi potrzeby firmy. Codziennie z usług WPEC w Legnicy S.A. korzystają tysiące odbiorców indywidualnych, biznesowych oraz instytucjonalnych na terenie Dolnego Śląska. W skład obsługiwanej przez spółkę sieci wchodzą systemy ciepłownicze miast: Legnica, Lubin, Chocianów, Chojnów, Głogów, Ścinawa oraz Złotoryja.

W celu podniesienia jakości świadczonych usług WPEC w Legnicy S.A. wprowadziło Zintegrowany System Zarządzania Jakością zgodny z międzynarodowymi standardami. System ten pozwala na prowadzenie działalności nastawionej na uzyskanie wysokiej satysfakcji klienta przy zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa pracy oraz przy szczególnym uwzględnieniu kwestii ochrony środowiska.

 

Od 2009 roku WPEC w Legnicy S.A. należy do firmy Energetyka Sp. z o.o., członka Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.

KALENDARIUM HISTORYCZNE SPÓŁKI